Menu:

„Polska w ONZ – ONZ w Polsce”Dzień Narodów Zjednoczonych 2007
„Polska w ONZ – ONZ w Polsce”
24 października, godz. 10-13

Oficjalny plakat

W ramach polskich obchodów Dnia Narodów Zjednoczonych instytucje reprezentujące system ONZ w Polsce serdecznie zapraszają na debatę „Polska w ONZ – ONZ w Polsce”, które odbędzie się 24 października, w godz. 10-13 w sali konferencyjnej Banku Światowego (Warszawskie Centrum Finansowe, ul. E. Plater 53, 9p.)

Spotkanie będzie okazją do zapoznania się z działalnością instytucji systemu ONZ w Polsce i na świecie, w szczególności w dziedzinie szeroko rozumianego rozwoju społecznego oraz walki z ubóstwem i wykluczeniem społecznym. Swoje działania przedstawią m.in. Program Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju (UNDP), Program Narodów Zjednoczonych ds. Osiedli Ludzkich (UN-HABITAT), Ośrodek Informacji ONZ (UNIC), Centrum Informacji o Środowisku (UNEP-GRID), Biuro Wysokiego Komisarza NZ ds. Uchodźców (UNHCR), Polski Komitet Narodowy UNICEF, Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) oraz Bank Światowy.

W drugiej części spotkania odbędzie się debata poświęcona miejscu Polski i Polaków w ONZ, z udziałem wybitnych ekspertów i praktyków zajmujących się stosunkami międzynarodowymi. Będziemy dyskutować o znaczeniu ONZ w kontekście priorytetów polskiej polityki zagranicznej, roli Polski jako donatora pomocy rozwojowej, zaangażowaniu Polski w misje pokojowe oraz program wolontariuszy ONZ, a także na temat perspektyw kariery w instytucjach ONZ dla Polaków i Polek. Swój udział w debacie potwierdzili m.in. prof. Roman Kuźniar (ISM UW), Jerzy Pomianowski (Dyrektor Departamentu Współpracy Rozwojowej MSZ), Wojciech A. Jasiński (b. Przedstawiciel RP przy UNEP i UN-HABITAT) oraz gen. Stanisław Woźniak (Stowarzyszenie Kombatantów Misji Pokojowych ONZ).

Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w spotkaniu. Uprzejmie prosimy o zgłaszanie chęci uczestnictwa drogą mailową na adres registry.pl@undp.org